• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • До 100 -річчя В.О. Сухомлинського

Сьогодні існує досить багато проблем, нагальних тем для обговорення, іноді навіть важко вирішити, що обговорити. Але хочеться згадати про одну цілком визначену тему. Це людські цінності.

27 вересня 2018 року відбулася творча дискусія "Вічні цінності людини моїми очима і очима В.О.Сухомлинського". Людські цінності – це те, що непідвладне часу, це вічне.

У ході дискусії педагоги дійшли висновку, що такі цінності як духовність, моральність та доброта займають не останнє місце в списку загальнолюдських цінностей.

/Files/images/2018_rk/дискусія.JPG/Files/images/2018_rk/цінності.JPG

В рамках роботи конференції 30 серпня 2018 року керівники гуртків були учасниками позашкільної локації "Реалізація педагогічних ідей В.О.Сухомлинського щодо творчого самовираження дитини в сучасній практиці закладу позашкільної освіти".

Розпочався захід віртуальною подорожю "На гостини до великого педагога", яку підготувала керівник гуртка - методист Гетманець Д.В.

Круглий стіл "В.О.Сухомлинський про освітнє середовище як умову формування компетентностей вихованців" провела директор КЗ "ЦДЮТ Долинської райради" Марущак І.М.

/Files/images/2018_rk/DSC_0038.JPG/Files/images/2018_rk/DSC_0041.JPG

У ході методичного квесту "Система вимог В.О.Сухомлинського до діяльності педагога", який провела заступник директора з навчально-вихвоної роботи Леонтьєва І.В, були обговорені питання: роль і значення педагогічного стилю, способи спілкування, азбука педагогічної культури та педагогічна справедливість як мірило обєктивності вчителя.

/Files/images/2018_rk/DSC_0054.JPG/Files/images/2018_rk/DSC_0052.JPG

Обмінялись педагоги досвідом з питання "Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в умовах модернізації позашкільної освіти"

/Files/images/2018_rk/DSC_0056.JPG/Files/images/2018_rk/DSC_0060.JPG/Files/images/2018_rk/DSC_0063.JPG/Files/images/2018_rk/DSC_0057.JPG

Відеоролик "Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у закладі позашкільної освіти"

Василь Олександрович Сухомлинський народився 29 вересня 1918 року, починаючи з 1948 й до кiнця життя (1970 р.) працював директором середньої школи в с. Павлиш Онуфрiївського району на Кiровоградщинi, заслужений учитель УРСР, Герой Соцiалiстичної Працi. Протягом 22 рокiв проводив тривалий педагогiчний експеримент, у результатi якого створив оригiнальну систему виховання дiтей. Вiн є автором 48 монографiй, понад 600 наукових статей, 1500 оповiдань i казок для дiтей.

Твори В.О.Сухомлинського виданi 53-а мовами свiту, загальним тиражем майже 15 млн. примiрникiв. Книга “Серце вiддаю дiтям” перекладена на 30 мов свiту i витримала 54 видання. Його твори видавали у Азербайджанi, Вiрменiї, Бiлорусiї, Грузiї, Естонiї, Казахстанi, Киргизстанi, Латвiї, Литвi, Молдовi, Таджикистанi, Татарстанi, Узбекистанi, Чувашiї, а також у Англiї, Болгарiї, Iспанiї, Китаю, Монголiї, Нiмеччинi, Польщi, Румунiї, Угорщинi, Фiнляндiї, Францiї, Чехословаччинi, Югославiї, Японiї.

В.О. Сухомлинський увiйшов в iсторiю української педагогiки як педагог – гуманiст, творець педагогiчної системи, в центрi якої перебуває дитина як унiкальна особистiсть.

На честь Василя Сухомлинського 2003 року в Українi випустили ювiлейну монету. Iм'ям Сухомлинського названо вiдомчу вiдзнаку Мiнiстерства освiти i науки України, десятки навчальних закладiв названо на його честь.

«Людина, — любив повторювати педагог, — народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний». Ці проникливі слова можна і треба віднести й до самого Василя Олександровича, адже саме вони були тим категоричним імперативом, якому завжди і всюди слідував він у своєму недовгому, але яскравому й напрочуд плідному житті Педагога. Все найцінніше, створене ним, назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури

Ідеї В.О.Сухомлинського активно впроваджуються в освітньому процесі педагогами закладу позашкільної освіти.

Керівник гуртків "Рельєфна вишивка" та "Художня вишивка" Рева С.В. провела виховну годину "Людина починається з добра". Діти ознайомилися із життям і творчістю Василя Олександровича Сухомлинського, пограли в гру "Ким стану, що зроблю?". В ході якої гуртківці висловили свої мрії на майбутнє, а саме: ким вони стануть і які добрі справи будуть робити для інших людей.

/Files/images/noviy_2017_rk/заняття Рева.JPG

На гуртку "Різнобарвний дивограй" (керівник Кобис О.А.) обговорювали прочитану казку В. Сухомлинського “Як Федько відчув у собі Людину”.

/Files/images/noviy_2017_rk/Кобис.jpg

23 вересня 2017 року керівник гуртка тістопластики «Чарівні пальчики» Дзюба І.О. провела виховний захід «Казки школи під голубим небом Василя Сухомлинського». Діти переглянули відеоролик про життя і діяльність видатного педагога, читали і обговорювали оповідання "Горбатенька дівчинка", "Яблуко в осінньому саду", "Як зайчик грівся взимку проти місяця", "Як їжачок готувався до зими", "Найгарніша мама", малювали ілюстрації до власних казок. На звершення діти розгадували кросворд, який був складений з питань про творчість В.Сухомлинського.

Не завдавай своїми вчинками, своєю поведінкою болю, кривди, турботи, тяжких переживань іншим людям. Умій підбадьорити, допомогти, підтримати людину, в якої горе ... Не будь байдужим!" (В.Сухомлинський). Такий девіз взяли з собою у життя вихованці гуртка.

/Files/images/noviy_2017_rk/Сухом_Дз_2.JPG

Олена Василівна Білик ознайомила своїх вихованців із життєвим та творчим шляхом видатного педагога В.О.Сухомлинського

/Files/images/noviy_2017_rk/окс Коб.jpg

Керівник гуртка «Вузликове плетіння» Гетманець Д. В. провела для своїх вихованців пізнавальну бесіду «Творчість В.О.Сухомлинського для дітей». Бесіда включала в себе елементи рольової гри, адже „Малюки стають казковими героями, а ляльки в їхніх руках допомагають краще передати думки і почуття. І ось діти вже живуть у світі казки. Вони не просто повторюють слова дійових осіб, а творять, вносячи в казку гру своєї уяви”, - писав В.Сухомлинський.

Такі заняття — прекрасна можливість „оживити книгу”, викликати у дітей емоційну реакцію і бажання прочитати оповідання або казку автора.

Серце В.О.Сухомлинського несло добро і радість всім дітям, з якими він спілкувався. Тому і сьогодні ми знаходимо в його працях відповіді на найбільш хвилюючі питання, які ставить перед ними життя.

/Files/images/noviy_2017_rk/Діна Сух.JPG

/Files/images/noviy_2017_rk/Діна Володимр.JPG

Вихованці гуртка "Євроклуб "Діалог" (керівник Удовіченко І.П.) читали та обговорювали вчинки героїв оповідань В.О.Сухомлинського "Яблуко в осінньому саду", "Ледача подушка", "Петрик, собака і кошеня", "Як бджілка знаходить квітку конвалії", "Конвалія в саду".

/Files/images/noviy_2017_rk/Сухомлинський (1).JPG/Files/images/noviy_2017_rk/Сухомлинський (2).JPG

/Files/images/noviy_2017_rk/DSCN4538.JPG

Гра є важливою і найдоступнішою формою діяльності вихованців гуртка «М’яка іграшка» (керівник Попович В.Л.), засобом самовираження. Вона найбільше відповідає їх фізичним і психічним можливостям. Засобами гри формується особистість дитини. Гра виступає важливим засобом навчання і виховання дітей, підготовки їх до майбутнього життя. Іграшки - невід'ємна частина гри. Граючи, дитина розвивається, розумово зростає. Адже розумова активність діток взаємопов'язана з уявою. Гра здатна дитині, підняти настрій, задовольнити потреби в руховій активності.

Високу оцінку грі дав В. Сухомлинський. Він писав: «Гра – це величезне світле вікно, крізь яке в духовний світ дитини вливається живлючий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що засвічує вогник допитливості».

/Files/images/noviy_2017_rk/DSCN4545.JPG

Культорганізатор Гапонова О.О. провела для вихованців гуртка кінозал за творами Василя Сухомлинського

/Files/images/noviy_2017_rk/перегляд фільму.JPG

Заняття під голубим небом для своїх вихованців провела керівник вокального гуртка "Горицвіт" Реп'яшник Л.А.

/Files/images/noviy_2017_rk/природа.JPG

/Files/images/noviy_2017_rk/на природі.JPG

Вихованці гуртка "Олівець-малювець", керівник Пайцун І.А., слухали казки та малювали ілюстрації до них.

/Files/images/noviy_2017_rk/Рисунок1.png/Files/images/noviy_2017_rk/Рисунок2.png

Кiлькiсть переглядiв: 1045

Коментарi